Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer epilasyon merkezleri; Lazer Epilasyon son yıllarda hastane ve tıp merkezlerinde de yapılmaya başlanmıştır. Lazer Epilasyon merkezleri genelde birbirine benzerlikler göstermektedir. Burada önemli olan kliniğe güvenmeniz ve ona göre hareket etmenizdir. Lazer epilasyon ücreti için daha fazla bilgi alabileceğiniz adresler için görsellere tıklayınız. öne çıkan merkez adreslerini burada bulabilirsiniz. Bu merkezleri arayarak lazer epilasyon paket ücretleri ve diğer detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Lazer Epilasyon Merkezleri

Fiyat bilgileri yayınlanmadığından aşağıdaki adresleri aramanızı öneririz. Bu merkezlerin lazer epilasyon pakat fiyatları, tüm vücut ve bölgelere göre seans fiyatlarını telefonla öğrenebilirsiniz. İyi bir lazer epilasyon merkezi önerisi isterseniz bize iletişim bilgilerinizi yollamanız yeterli olacaktır.

Lazer Epilasyon Sıkça Sorulan Sorular

Lazer epilasyon merkezleri için araştırma yapanların çoğunlukla sorduğu sorular aşağıdaki gibidir. Lazer epilasyon hakkında sık sorulan sorular aşağıdaki gibidir. Daha başka soru için önerilen merkezleri arayınız.

Lazer Epilasyon Nasıl etki sağlar?

Lazer Epilasyon vücuttaki tüyleri azaltmak için lazer enerjisinin kullanımıyla yapılır. lazer epilasyon yapmak için kıllara ısı verilir ve kıl köklerinin yakılması sağlanır.

Lazer Nedir?

Lazer tek bir renk ile veya dalga boyuyla ışık üreten bir cihazdır. Dermatolojide bu ışıklar, yüksek enerjili pulsları üretir ve hedefe gönderir. Lazer Epilasyonda hedef kılın içinde bulunan melanin pigmentleridir.

Kaç seans gereklidir?

Normalde 4 veya 8 hafta aralıklarla ortalama 6 ile 8 arası tedavi gerekir. Tedavi sayısı kılın konumuna göre değişir. İlk 4-5 tedaviden sonra tedavi aralıkları uzar. Tedaviden sonra uygulama yapılan alandaki kıllar gittikçe azalır ve incelir. Ancak tamamen gitmez. Kıllı bölgeyi temizlemek için her zaman takip eden düzenli tedaviler uygulanmalıdır. Bu tedaviler bir yıl veya daha fazla sürebilir. Bu zaman aralığı kişinin kıl yapısına veya tedavinin vücutta uygulandığı bölgeye göre değişir. Kullanılan lazer tipi ve dozu da önemli parametrelerdendir.

Lazer ile vücudun hangi bölgeleri tedavi edilebilir?

Vücutta göze yakın yerler hariç fazla kıl bulunan tüm bölgelere uygulanabilir. En çok uygulanan bölgeler yüz, dudak üstü, boyun, göğüs, koltuk altları, sırt, bikini bölgesi ve bacaklardır.

Lazer epilasyon ne kadar sürer?

Lazer en büyük avantajlarından biri uzun vadeli sonuçları hızlı tedavi ile birleştirmesidir. Lazer epilasyon kalıcı epilasyon olarak kabul edilmektedir. örneğin sırttaki kılları Lazer Epilasyon tedavisi ile yok etmek 1 saatten az sürmektedir. Eğer sırt kıllarını elektroliz(iğneli epilasyon) ile yok etmeye kalkarsanız 125 saatten daha fazla sürecektir

Yan etkileri var mıdır?

Çoğu durumda yan etkisi yoktur. Bazen kabuklanma olabilir. Kısa sürede düzelir. Yine daha az kişide deride koyu veya açık renkli alanlar nadir de olsa oluşabilir. Genellikle koyu renkli cilt yapısı olanlarda görülür. Bu alan aylarca kalabilir, genellikle geçicidir. Bronzlaşmamış ya da açık renk ciltlerde çok nadir bir durumdur. Koyu renkli ciltlerde nadir de olsa yanıklar oluşabilmektedir.

Derinin rengi sonuçları nasıl etkiler?

Açık renkli deride Lazer Epilasyon uygulaması daha kolaydır. Daha az tedavi gerekir, daha iyi ve daha hızlı sonuç alınır. Koyu renkli derilere sahip kişiler de tedavi edilebilir fakat sonuçlar daha yavaş alınır daha fazla tedavi gerekir.

Lazer Epilasyonun avantajları nelerdir?

Lazer Epilasyon iğne veya kimyasal kremler gerektirmeyen bir yöntemdir. Lazer Epilasyonun avantajları şöyle sıralanabilir.

1- Uzman ellerde yapılırsa güvenlidir.

2- Diğer metotlarla karşılaştırıldığında daha az ağrılı olduğu söylenebilir.

3- Birçok hasta çok uzun süreyle hatta ömür boyu kıllarından kurtulmuş olur.

4- Bu metot bacak ve sırt gibi geniş bölgelerdeki kılları yok etmek için çok kullanışlıdır.

Lazer epilasyon bilgi kaynakları için aşağıdaki linkler tıklayınız. Size yakın aşağıdaki adreslerden daha fazla bilgi almanızı öneririz.

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir